shaffaf
13 دی 1401 - 17:34

قاتل خاموش جان چهار عضو یک خانوده میاندوآبی را گرفت

ارومیه- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: چهار نفر از اعضای یک خانواده بر اثر گاز گرفتگی در منزل مسکونی در یکی از محلات این شهر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سامان محمدی در این زمینه اظهار کرد: بامداد امروز خبر گاز گرفتگی و انتشار گاز مونوکسیدکربن در ساختمانی در یکی از محلات شهر به این سازمان اعلام شد و زمانی که تیم‌های امدادی به محل رسیدند، اعضای خانواده براثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست داده بودند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب افزود: کارشناسان علت این حادثه را استفاده از آب گرمکن گازی بدون دودکش در منزل و نشت گاز از آن تشخیص دادند.

محمدی از شهروندان خواست با توجه به سردی هوا و لزوم استفاده از لوازم گرمازا اعم از بخاری گازی و پکیج حتماً از سلامت دستگاه‌ها و خروج کامل دود از دودکش‌ها اطمینان حاصل کنند تا شاهد چنین حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

این سومین حادثه تلخ گازگرفتگی سال‌جاری در میاندوآب است، در روزهای گذشته نیز ۲ مرد میانسال در باغی بر اثر استفاده از ذغال برای گرم نگهداشتن چادر و یک مادر ۲۵ ساله به همراه دختر ۶ ساله خود در روستای چالخماز براثر آتش سوزی در استفاده از گاز پیک‌نیک در منزل جان خود را از دست داده بودند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 952865